6-5330808-5
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 1.5 mm |
| ELV | Compliant |
| Gender | Female |
| Hole Diameter | 1.04 mm |
| Housing Material | Copper |
| Inside Diameter | 510 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 257 °C |
| Min Operating Temperature | -85 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| PCB Thickness | 3.18 mm |
| Plating Thickness | 30 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Sealable | No |
| Termination | Press-Fit |
| Wire/Cable Gauge | 25 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:400
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 400 - 528 | ¥ 123.01 |
| 529 - 899 | ¥ 109.21 |
| 900 - 1,799 | ¥ 96 |
| 1,800 - 3,368 | ¥ 88.02 |
| 3,369 - 3,599 | ¥ 83.03 |
| 3,600 - 7,543 | ¥ 77.24 |
| 7,544 - | ¥ 75.62 |






