製品スペック
| Capacitance | 22 µF |
| Case/Package | Conformal Coated |
| Depth | 2.8 mm |
| Dielectric Material | Tantalum |
| Dissipation Factor | 6 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 570 mΩ |
| Features | General Purpose |
| Height | 1.9 mm |
| Height - Seated (Max) | 2.2098 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1.4 µA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 200 µA |
| Schedule B | 8532210050 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage | 6.3 V |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Width | 2.8 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,000
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:74
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 74 - 293 | ¥ 157.51 |
| 294 - 1,315 | ¥ 133.37 |
| 1,316 - | ¥ 115.49 |





