5788796-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Body Material | Metal |
| Case/Package | Metal |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Shape | Round |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 18.8 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| High Temperature Housing | Yes |
| Hole Diameter | 100 µm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Length | 3.175 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Material | Metal |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 250 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250.25 kV |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 9 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 2.28 mm |
| Plating | Tin |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 2.8448 mm |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 125 V |
| Width | 12.55 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 138
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:112
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 112 - 1,119 | ¥ 422.5 |
| 1,120 - 5,599 | ¥ 419 |
| 5,600 - 11,199 | ¥ 417.51 |
| 11,200 - 55,999 | ¥ 416.32 |
| 56,000 - 111,999 | ¥ 415.34 |
| 112,000 - | ¥ 414.7 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1040
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st62368342
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:650
MOQ:260
SPQ:130
在庫タイプ:
正規品
※メーカーによっては、不良解析や環境調査のドキュメント類の提出が出来ない場合がございます。
コアスタッフ型番:st69490151
コアスタッフポイント:0.3
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:784
MOQ:100
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72669945
コアスタッフポイント:0.3





