5788336-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 11.46 mm |
| Gender | Receptacle |
| Height | 15.62 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyester |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max RMS Current | 1 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mode | Singlemode |
| Mount | Through Hole , Vertical |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Orientation | Vertical |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 2.5 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 760 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|85 |
| Tail Length | 3.01 mm |
| Termination | Solder, Through Hole |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Voltage Rating | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 6,480
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:144
SPQ:144
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 144 - 287 | ¥ 367.56 |
| 288 - 575 | ¥ 326.77 |
| 576 - 1,007 | ¥ 315.28 |
| 1,008 - 2,015 | ¥ 306.87 |
| 2,016 - 3,887 | ¥ 298.94 |
| 3,888 - | ¥ 293.72 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:75
MOQ:36
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st69624449






