5787962-1
コアスタッフ型番:st72446330
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 23.61 mm |
| Dielectric Material | Polyethylene |
| Features | Shielded |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 11.97 mm |
| Hole Diameter | 1.2 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| Introduction Date | 2007-03-06 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 2.27 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Material | Metal |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 136 |
| Number of Pins | 1 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 68 |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Signal Positions | 68 |
| Number of Terminals | 136 |
| Operating Force | 667.2 mN |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Box |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Pitch | 800 µm |
| Plating | Nickel |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 5.08 mm |
| Sealable | No |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Shielded |
| Terminal Pitch | 800 µm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 279
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 109,375.3 |




