5787419-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 8.8 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 8.8 A |
| Depth | 9.8 mm |
| Dielectric Material | Polyphthalamide |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Pull, Push |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyphthalamide |
| Insulation Material | Polyphthalamide |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Current Rating | 8.8 A |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 10.8 V |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Pins | 5 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 5 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | With |
| Pitch | 5 mm |
| Plating Thickness | 2.54 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 3 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 5 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,097
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 17,753.1 |




