5749014-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Case/Package | Metal |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | D-Sub |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 6.4 A |
| Depth | 12.54 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Hole Diameter | 3.048 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2007-01-10 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.175 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 250 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250.25 kV |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 9 |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 2.36 mm |
| Pitch | 2.76 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 2.8448 mm |
| Sealable | No |
| Shell Finish | Tin |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.74 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 19
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:19
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 19 - 189 | ¥ 34,248.66 |
| 190 - | ¥ 34,206.41 |




