5747840-5
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Body Material | Steel |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Plug |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Shape | Round |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 18.62 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Hole Diameter | 3.175 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.17 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Pins | 9 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 9 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 2.74 mm |
| Plating | Tin |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 2.8448 mm |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,235
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 8,578.76 |





