5745967-4
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Metal |
| Case/Package | Metal |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | D-Sub |
| Contact Current Rating | 6 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Shape | Round |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 12.55 mm |
| Dielectric Material | Polyester |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Hole Diameter | 3.048 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2007-02-15 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 4.318 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Connector Lock | Without |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 25 |
| Number of Pins | 25 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 25 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 25 |
| Operating Force | 2.224 N |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 2.3622 mm |
| Pitch | 2.7432 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 2.84 mm |
| Sealable | No |
| Shell Finish | Tin |
| Shell Material | Brass |
| Shielding | Shielded |
| Terminal Pitch | 2.74 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 724
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 25,833.53 |




