5745884-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Metal |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | D-Sub |
| Contact Gender | Female |
| Depth | 17.9 mm |
| Dielectric Material | Nylon |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Black |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Introduction Date | 2006-02-22 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 50 |
| Number of Pins | 50 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 50 |
| Number of Rows | 3 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shell Finish | Tin |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Shielded |
| Terminal Pitch | 2.74 mm |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 250 V |
| Width | 17.907 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 52
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:52
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 52 - | ¥ 43,915.39 |





