5650923-5
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Grey |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Plug |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Current Rating | 3 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 11.43 µm |
| Housing Color | Grey |
| Introduction Date | 2011-03-15 |
| Lead Length | 13.2334 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| LTB Date | 2023-07-11 |
| LTD Date | 2023-07-11 |
| Make First / Break Last | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 50 |
| Number of Contacts | 150 |
| Number of Pins | 150 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 150 |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Signal Positions | 150 |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Thickness | 2.3622 mm |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating Thickness | 29.9974 nm |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Tail Length | 11.43 µm |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Press-Fit |
| Termination Post Length | 13.23 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 178
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 48,425.74 |




