製品スペック
| Approvals | UL |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Header, Plug, Tab |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Retention | Without |
| Contact Style | Straight |
| Current Rating | 5 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 12.446 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyester |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mating Alignment | With |
| Mating Retention | Without |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Positions | 16 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.6002 mm |
| Pitch | 2.4892 mm |
| Preloaded | Yes |
| Sealable | No |
| Tail Length | 3.05 mm |
| Termination | Solder |
| VDE Tested | No |
| Width | 11.2776 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3,334
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 436 |
| 10 - 49 | ¥ 247.16 |
| 50 - 99 | ¥ 187.71 |
| 100 - 499 | ¥ 175.81 |
| 500 - 999 | ¥ 166.89 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 160.95 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 159.76 |
| 4,000 - | ¥ 158.87 |





