2-1623729-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Ceramic |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| Depth | 9 mm |
| ELV | Compliant |
| Height | 10 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 350 °C |
| Max Power Dissipation | 17 W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Axial , Through Hole |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 17 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 4.7 Ω |
| Temperature Coefficient | 400 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 8.9 V |
| Voltage Rating (DC) | 8.9 V |
| Width | 8.9916 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - | ¥ 4,586.4 |




