2-1437572-2
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Actuator Length | 3.4798 mm |
| Actuator Material | Polyamide |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Contact Voltage Rating (AC) | 20 V |
| Dielectric Material | Thermoplastic |
| Electrical Life | 60 kcycles |
| Height | 8.64 mm |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 1999-01-01 |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 3.92 N |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536509030 |
| Sealable | EPOXY TERMINAL SEALED |
| Throw Configuration | SPST |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 105
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:5
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 5 - 21 | ¥ 2,754.36 |
| 22 - 48 | ¥ 2,279.9 |
| 49 - 104 | ¥ 2,086.45 |
| 105 - | ¥ 1,991.1 |




