2-1419129-9
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Coil Current | 19 mA |
| Coil Power | 450 mW |
| Coil Resistance | 1.28 kΩ |
| Coil Voltage (DC) | 16.8 V |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Height | 14.7 mm |
| Introduction Date | 2004-11-19 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | CSA, TUV, VDE |
| REACH SVHC | Yes |
| Release Time | 4 ms |
| Response Time | 10 ms |
| Throw Configuration | SPST |
| Weight | 9 g |
| Width | 10.2 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 132
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:132
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 132 - 1,319 | ¥ 6,306.27 |
| 1,320 - | ¥ 6,299.65 |




