2-1393203-9
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Compliant |
| Coil Current | 27 mA |
| Coil Power | 327 mW |
| Coil Resistance | 440 Ω |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 8.8 V |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 16.2 mm |
| Dropout Voltage | 1.2 V |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| ELV | Compliant |
| Height | 14.9 mm |
| Introduction Date | 2005-11-22 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | PCB, Through Hole |
| Number of Pins | 5 |
| Operate Time | 7 ms |
| Packaging | Carton |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 3 ms |
| Response Time | 5 ms |
| Schedule B | 8536490075 |
| Sealable | RT3 |
| Termination | PC Pin, PCB |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Weight | 9 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 319
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 40,444.11 |




