1986720-3
コアスタッフ型番:st72445880
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Plug |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 9 A |
| Current Rating | 11 A |
| ELV | Compliant |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Introduction Date | 2014-01-20 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Positions Per Level | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 3.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Screwless |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Gauge | 14 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 30 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 500
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 21,842.72 |




