1954289-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA |
| Color | Natural |
| Connector Type | Connector |
| Contact Current Rating | 6 A |
| Contact Plating | Tin |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 3.9 mm |
| High Temperature Compatible | Yes |
| Housing Color | Natural, White |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Make First / Break Last | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Material | Thermoplastic |
| Mating Alignment | Without |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 125 V |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Tape & Reel |
| PCB Mount Alignment | Without |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Mount Retention | Without |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 4 mm |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Stackable | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 90 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:28
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 28 - 42 | ¥ 413.08 |
| 43 - 112 | ¥ 306.86 |
| 113 - 249 | ¥ 266.03 |
| 250 - 537 | ¥ 242.81 |
| 538 - 974 | ¥ 221.88 |
| 975 - | ¥ 202.02 |




