1934348-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Plug |
| Contact Current Rating | 500 mA |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Style | Press-Fit |
| Current Rating | 500 mA |
| Data Rate | 10 Gbps |
| Dielectric Material | Liquid Crystal Polymer |
| Differential Pairs per Column | 5 |
| Differential Signaling | Yes |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 24.4 mm |
| Hole Diameter | 470 µm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polymer |
| Impedance | 100 Ω |
| Introduction Date | 2009-10-22 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Make First / Break Last | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Alignment | With |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 16 |
| Number of Contacts | 240 |
| Number of Pairs | 80 |
| Number of Pins | 160 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 240 |
| Number of Rows | 15 |
| Number of Signal Positions | 160 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.5748 mm |
| Pitch | 1.905 mm |
| Plating Thickness | 500 nm |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 1.4 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Shrouded | Fully Shrouded |
| Stackable | No |
| Tail Length | 2.2 mm |
| Terminal Pitch | 1.9 mm |
| Termination | Press-Fit |
| Width | 36.61 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 114
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 137,343.53 |




