1871743-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | With |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 3 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Insulation Diameter | 1.4986 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Operating Supply Voltage | 125 V |
| Orientation | Straight |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Wire/Cable Gauge | 28 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:2
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2 - 19 | ¥ 1,627.29 |
| 20 - 99 | ¥ 1,359.73 |
| 100 - 199 | ¥ 1,270.54 |
| 200 - 999 | ¥ 1,225.95 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 1,211.08 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 1,199.19 |
| 4,000 - 7,999 | ¥ 1,190.27 |
| 8,000 - | ¥ 1,185.81 |







