185890-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Yellow |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 27.9 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 HB |
| Gender | Male |
| Housing Color | Yellow |
| Housing Material | Polybutylene |
| Introduction Date | 2005-05-27 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 26 |
| Number of Pins | 26 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 26 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Signal Positions | 26 |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Pitch | 2.54 mm |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Tab Thickness | 635 µm |
| Tab Width | 635 µm |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 12 V |
| Width | 27.8892 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 698
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 15,015.45 |




