1838276-2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Assembly Length | 40.4876 mm |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle, Socket |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Threaded |
| Gender | Female |
| Introduction Date | 2006-10-26 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 250.25 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Terminals | 4 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Nickel |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536694020, 8536694020|8536694020, 8536694020|8536694020|8536694020, 8536694020|8536694020|8536694020|8536694020 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Solder |
| Thread Size | M12 |
| Voltage Rating | 250 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 83
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:83
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 83 - | ¥ 57,563.3 |





