製品スペック
| Approvals | CSA |
| Circuit Application | Power |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Tab |
| Contact Current Rating | 9 A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 9 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 14.6 mm |
| Housing Color | Blue |
| Housing Material | Nylon |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Power Positions | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Signal Positions | 0 |
| Operating Supply Voltage | 50 V |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Box |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Thickness | 63 µm |
| Pitch | 3.9624 mm |
| Plating | Tin |
| Row Spacing | 181 µm |
| Sealable | No |
| Termination | Solder |
| VDE Tested | Yes |
| Width | 13.6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 35,864
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 239.92 |
| 100 - 499 | ¥ 180.46 |
| 500 - 999 | ¥ 168.57 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 159.65 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 153.7 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 152.51 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 151.62 |
| 40,000 - | ¥ 150.91 |





