製品スペック
| Body Material | PBT |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Grey |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 HB |
| Gender | Male |
| Height | 18.6944 mm |
| Housing Color | Grey |
| Hybrid Connector | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Mating Tab Width | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 248 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Positions | 16 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 2.5 mm |
| Polarized | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Serviceable | Yes |
| Width | 21.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3,850
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 173.25 |
| 100 - 499 | ¥ 101.9 |
| 500 - 999 | ¥ 92.98 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 87.04 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 85.85 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 84.95 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 84.24 |
| 40,000 - | ¥ 84.15 |





