1776321-2
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Color | Natural |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 30 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Polyamide |
| Insulation Material | Nylon |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 30 A |
| Mount | Panel |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Wire Entries | 4 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Carton |
| Pitch | 8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Terminal Material | Brass |
| Termination | Screw |
| Thread Size | M3 |
| Voltage Rating | 250 V |
| Wire/Cable Gauge | 12 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 26 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 26 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - | ¥ 5,773.53 |




