1776275-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Blue |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 7 A |
| Current Rating | 7 A |
| Depth | 7 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Blue |
| Housing Material | Polyamide |
| Introduction Date | 2008-08-26 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Current Rating | 7 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Screw |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Positions Per Level | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 3.5 mm |
| Plating | Chromate, Galvanized, Steel |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Tail Length | 4.2 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating | 250 V |
| Wire/Cable Gauge | 18 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 26 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 26 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,714
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - | ¥ 4,256.48 |




