1776260-8
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Nylon |
| Introduction Date | 2006-07-18 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Poles | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Per Level | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 5.08 mm |
| Plating | Steel |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Tail Length | 3.1 mm |
| Termination | Screwless |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Gauge | 14 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 22 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 14 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 398
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
MOQ:33
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 33 - 329 | ¥ 346.67 |
| 330 - 1,649 | ¥ 337.48 |
| 1,650 - 3,299 | ¥ 328.56 |
| 3,300 - 16,499 | ¥ 324.1 |
| 16,500 - 32,999 | ¥ 322.62 |
| 33,000 - 65,999 | ¥ 321.43 |
| 66,000 - 131,999 | ¥ 320.18 |
| 132,000 - | ¥ 319.7 |





