1776147-2
コアスタッフ型番:st72445690
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Header |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 15 A |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 8.35 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyamide |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Per Level | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Box |
| Pitch | 5.08 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 964
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - | ¥ 4,256.48 |




