1757824-5
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Steel |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | D-Sub |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Style | Crimp |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 17.06 mm |
| ELV | Compliant |
| Hole Diameter | 3.048 mm |
| Housing Material | Steel |
| Introduction Date | 2005-06-15 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Contacts | 78 |
| Number of Pins | 78 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 78 |
| Number of Rows | 3 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Carton |
| Plating | Zinc |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.29 mm |
| Termination | Crimp |
| Width | 15.75 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:2
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2 - 19 | ¥ 88,044.56 |
| 20 - 99 | ¥ 87,895.91 |
| 100 - 199 | ¥ 87,776.99 |
| 200 - 999 | ¥ 87,687.8 |
| 1,000 - | ¥ 87,599.51 |





