TE Connectivity
ダイナミック
175287-5
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Tab |
| Contact Current Rating | 15 A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | With |
| Current Rating | 15 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Insulation Diameter | 1.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Wire/Cable Gauge | 24 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 24 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 28 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 14,611
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 63.2 |
| 100 - 499 | ¥ 40.74 |
| 500 - 999 | ¥ 31.82 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 25.88 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 24.69 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 23.8 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 23.08 |
| 40,000 - | ¥ 22.99 |






