1746909-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Depth | 22 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 HB |
| Gender | Female |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polybutylene |
| Introduction Date | 2011-01-20 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Signal Positions | 4 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Pitch | 2.2098 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | No |
| Tab Thickness | 640 µm |
| Tab Width | 635 µm |
| Terminal Pitch | 2.2 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 12 V |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,522
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 8,941.69 |




