1746142-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 5.7 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 15 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Terminals | 3 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | Without |
| Pitch | 3.2004 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Sealable | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating (DC) | 15 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,017
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 8,545.75 |




