1734795-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness - Mating | 150 nm |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 15 mm |
| Direction | Up |
| Element Configuration | Single |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 11.5 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyamide |
| Keyed | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Pitch | 2.04 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Shielding | Yes |
| Tail Length | 2.4 mm |
| Termination | Solder |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 35,680
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:160
SPQ:80
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 160 - 319 | ¥ 192.38 |
| 320 - 559 | ¥ 176.47 |
| 560 - 959 | ¥ 168.82 |
| 960 - 1,679 | ¥ 163.43 |
| 1,680 - 3,679 | ¥ 159.05 |
| 3,680 - 7,519 | ¥ 155.26 |
| 7,520 - | ¥ 152.38 |





