1734774-4
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Card Thickness | 1.5748 mm |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 1.1 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 1.1 A |
| ELV | Compliant |
| Gender | Female |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyamide |
| Insulation Material | Polyamide |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.0988 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 36 |
| Number of Pins | 36 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 36 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 50 V |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Thickness | 1.5748 mm |
| Pitch | 990.6 µm |
| Plating Thickness | 381 nm |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 1 mm |
| Termination | Solder |
| Termination Post Length | 3.1 mm |
| Weight | 2.551457 g |
| Width | 8.7884 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5,600
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
MOQ:37
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 37 - 369 | ¥ 215.95 |
| 370 - 1,849 | ¥ 209.68 |
| 1,850 - 3,699 | ¥ 200.76 |
| 3,700 - 18,499 | ¥ 194.82 |
| 18,500 - 36,999 | ¥ 194.26 |
| 37,000 - 73,999 | ¥ 193.63 |
| 74,000 - 147,999 | ¥ 192.74 |
| 148,000 - | ¥ 192.33 |




