1734099-8
コアスタッフ型番:st72446591
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Pin, Plug |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 50 nm |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Shape | Square |
| Contact Style | Pin |
| Depth | 17.46 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 7.48665 mm |
| Housing Color | Black |
| Insulation Resistance | 4 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.1 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Alignment | With |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -35 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 80 |
| Number of Pins | 80 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 80 |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Terminals | 80 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mount Alignment | Without |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.27 mm |
| Pitch | 1.27 mm |
| Plating Thickness | 3.81 µm |
| Sealable | No |
| Stackable | No |
| Stack Height | 13.2 mm |
| Tail Length | 3.094482 mm |
| Termination | Solder, Through Hole |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 13
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:13
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 13 - 129 | ¥ 28,894.52 |
| 130 - 649 | ¥ 28,855.65 |
| 650 - | ¥ 28,826.6 |




