172781-4
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Style | Pin |
| Current Rating | 2 A |
| ELV | Compliant |
| Hole Diameter | 790 µm |
| Housing Color | Natural |
| Insulation Diameter | 1.8034 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 2 µm |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Wire/Cable Gauge | 30 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 26 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 15,080
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:3,334
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3,334 - 13,333 | ¥ 3.49 |
| 13,334 - | ¥ 2.86 |




