製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 73.4 mm |
| Dielectric Material | Polyethylene |
| Features | Shielded |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Introduction Date | 2016-03-30 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 3.03 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount, Through Hole |
| Number of Circuits | 76 |
| Number of Contacts | 76 |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Positions | 76 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 800 µm |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 700 µm |
| Schedule B | 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Terminal Pitch | 800 µm |
| Termination | Press-Fit |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Weight | 34.607992 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 240
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:3
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3 - 3 | ¥ 12,213.05 |
| 4 - 8 | ¥ 11,206.98 |
| 9 - 17 | ¥ 10,422.75 |
| 18 - 21 | ¥ 10,191.54 |
| 22 - 34 | ¥ 9,978.11 |
| 35 - 48 | ¥ 9,789.37 |
| 49 - 95 | ¥ 9,681.18 |
| 96 - | ¥ 8,795.05 |





