167292-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Metal, Steel |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Plug |
| Current Rating | 2.4 A |
| Depth | 17.6 mm |
| Dielectric Material | Nylon |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Material | Steel |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Pins | 9 |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Yes |
| Termination | Crimp |
| Width | 12.55 mm |
| Wire/Cable Diameter | 1.73 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,451
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - | ¥ 5,971.61 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:6600
MOQ:200
SPQ:50
在庫タイプ:
正規品
※メーカーによっては、不良解析や環境調査のドキュメント類の提出が出来ない場合がございます。
コアスタッフ型番:st73197488





