1658620-2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Connector, Receptacle, Socket |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 6.09 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 15.16 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Diameter | 939.8 µm |
| Insulation Resistance | 5 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Mating Connector Lock | Without |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 14 |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | Without |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating Thickness | 1.27 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Termination | IDT, Solder |
| Voltage Rating | 250 V |
| Width | 6.1 mm |
| Wire/Cable Type | Ribbon |
| Wire Gauge (Max) | 28 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 26 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 27
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:27
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 27 - | ¥ 428.26 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:4533
MOQ:500
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72418264
コアスタッフポイント:0.3





