1648548-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Power |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Plug |
| Contact Current Rating | 200 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 200 A |
| Depth | 27.94 mm |
| Dielectric Material | Polyester |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Introduction Date | 1999-06-15 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Power Positions | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 18.415 mm |
| Preloaded | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 18.42 mm |
| Voltage Rating | 250 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 25
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:25
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 25 - | ¥ 70,582.96 |




