1648162-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | Plug |
| Contact Gender | Male |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 37.6 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 5 GΩ |
| Introduction Date | 2011-03-15 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 37 |
| Number of Pins | 37 |
| Number of Positions | 37 |
| Operating Force | 311.3 N |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Preloaded | No |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Crimp |
| Width | 33.3 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 490
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 30,121.01 |




