164161-4
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Pin |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 13 A |
| Depth | 3.7 mm |
| ELV | Compliant |
| Exterior Housing Material | Brass |
| Gender | Male |
| Height | 3 mm |
| Insulation Diameter | -2.49 mm |
| Introduction Date | 1999-01-01 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Make First / Break Last | Yes |
| Material | Brass |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 28 |
| Number of Terminals | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Cut Tape |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating | Gold |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Test Current | 13 A |
| Wire/Cable Gauge | 16 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 16 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 18 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 90,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 2,474.66 |




