163302-6
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Power |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | With |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 13 A |
| ELV | Compliant |
| Insulation Diameter | 3.81 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Current Rating | 13 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Cable |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| VDE Tested | No |
| Voltage Rating | 250 V |
| Wire/Cable Gauge | 17 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 13 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 17 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 7,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:3,500
SPQ:3,500
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3,500 - 6,999 | ¥ 19.55 |
| 7,000 - 10,499 | ¥ 18.68 |
| 10,500 - 17,499 | ¥ 17.89 |
| 17,500 - 34,999 | ¥ 17.36 |
| 35,000 - 66,499 | ¥ 17.09 |
| 66,500 - | ¥ 16.82 |






