163008
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Clear |
| Connector Type | Plug |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 28 A |
| Depth | 32.6 mm |
| Dielectric Material | Polyamide |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Clear |
| Housing Material | Polyamide |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2013-07-22 |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Material | Nylon |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 9.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8538907080, 8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|85 |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 9.1 mm |
| Termination | Quick Connect |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 21,600
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:2,400
SPQ:2,400
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2,400 - 4,799 | ¥ 168.92 |
| 4,800 - 7,199 | ¥ 164.99 |
| 7,200 - 9,599 | ¥ 143.11 |
| 9,600 - | ¥ 140.31 |





