1551953-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Circuit Application | Power |
| Color | Black |
| Connector System | Board-to-Bus Bar |
| Connector Type | Connector, Receptacle |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 170 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 28.2448 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Current Rating | 170 A |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Mount | Pluggable |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Supply Voltage | 600 V |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 2 mm |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Sealable | No |
| Tail Length | 5.68 mm |
| Termination | Clip |
| Underplate Material | Nickel |
| Width | 11.9888 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 40
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
MOQ:8
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 8 - 79 | ¥ 1,440.48 |
| 80 - 399 | ¥ 1,418.18 |
| 400 - 799 | ¥ 1,358.72 |
| 800 - 3,999 | ¥ 1,346.83 |
| 4,000 - 7,999 | ¥ 1,340.14 |
| 8,000 - 15,999 | ¥ 1,337.91 |
| 16,000 - 31,999 | ¥ 1,333.45 |
| 32,000 - | ¥ 1,331.96 |





