1546671-8
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 25 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 25 A |
| Max Operating Temperature | 248 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount, Panel |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Wire Entries | 16 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 11.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Terminal Material | Brass |
| Termination | Screw |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire Gauge (Max) | 22 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 22 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,387
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 28,504.92 |




