1546670-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Color | Black |
| Connector Type | Terminal Block |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 25 A |
| Depth | 27.94 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Current Rating | 25 A |
| Max Operating Temperature | 248 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 300 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Poles | 3 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Wire Entries | 6 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Carton |
| Pitch | 11.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Terminal Material | Brass |
| Termination | Screw |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 22 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 22 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 15
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:15
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 15 - 149 | ¥ 8,238.94 |
| 150 - 749 | ¥ 8,224.08 |
| 750 - 1,499 | ¥ 8,209.21 |
| 1,500 - 7,499 | ¥ 8,197.32 |
| 7,500 - 14,999 | ¥ 8,188.4 |
| 15,000 - | ¥ 8,180.08 |




