15-92-2060
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Plug |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 9.84 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 50 |
| Number of Contacts | 60 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 60 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 60 |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 1.27 mm |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050 |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:4
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 4 - | ¥ 2,890.47 |




