TE Connectivity
RITS インターコネクション システム コネクタ
1473571-6
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Connector Type | Connector, Receptacle, Socket |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 3 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 30 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Mating Alignment | With |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 167 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Panel Thickness | 2 mm |
| PCB Mount Retention | Without |
| Pitch | 2.0066 mm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Width | 15.9258 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 11,720
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 992 |
| 10 - 49 | ¥ 537.8 |
| 50 - 99 | ¥ 448.61 |
| 100 - 499 | ¥ 389.15 |
| 500 - 999 | ¥ 377.26 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 368.34 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 363.88 |
| 4,000 - | ¥ 362.4 |






