1473005-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Power |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 500 mA |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 26 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 5.4 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 250 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | DDR |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 200 |
| Number of Pins | 200 |
| Number of Positions | 200 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 609.6 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Stack Height | 5.2 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 25 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 300
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:5
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 1,064.47 |
| 100 - 499 | ¥ 1,010.96 |
| 500 - 999 | ¥ 1,000.25 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 992.22 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 988.22 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 986.88 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 985.81 |
| 40,000 - | ¥ 984.36 |





